LEDGES – DIY Project

0

Jeśli masz powyżej 30 lat jest duża szansa, że masz już za sobą budowę osiedlowej paletówki i mniej więcej wiesz z czym to się je. Jeśli nie być może ten materiał pomoże Ci ogarnąć to i owo. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, a z pewnością może zmienić twój osiedlowy rozjebany murek w dobry spot, na którym codziennie będziesz mógł pojeździć z ekipą. Kluczową sprawą jest zapewne wybór spotu. Pomimo, że w naszym pięknym kraju nie brakuje zgruzowanych murków, to trzeba też zwrócić uwagę na nawierzchnię oraz czy wybrany gówno-murek przyjmie kątownik i się nie rozpadnie po 3 wskokach. My postanowiliśmy stuningować spot przy Cepelii, w samym centrum Warszawy. Oferuje on trochę więcej niż flatowe murki, bo dzięki bankowi i schodkom pomiędzy, daje wiele więcej możliwości .

1.Wybór spotu. Tak jak napisaliśmy w intro, murek musi być przyzwoity, żeby mógł przyjąć kątownik, a nawierzchnia musi być dobra.

2. Kątownik najlepiej przygotować sobie wcześniej pod wymiar murka i wcześniej wywiercić otwory. W naszym przypadku Michał zorganizował ze złomu szeroki kątownik tak aby zakryć też górę murka. Na miejscu pomalowaliśmy go na czarno, żeby nie był mocno widoczny. Złomiarze nie śpią.

3. Przymiarka i zaznaczenie otworów na wkręty.

4. Pamiętajcie, żeby dobrze dobrać rozmiar wkrętów. Nie mogą być zbyt małe bo kątownik będzie poddany dużym przeciążeniom.

5. Wkrętarka i wiertarka to podstawowe narzędzia bez których się nie obejdzie. Kątownik musi być mocno przykręcony. Jak już wspominałem złomiarze nie śpią.

6. W naszym przypadku murek wymagał jeszcze tuningu górnej części, więc potrzebna była płyta i lekkie umiejętności stolarskie.

7. Robota skończona. Przy dobrej organizacji, cała operacja zajęła nam 40 minut / murek.

MIchał Juraś / gap to fifty
Tomek Kotrych / fs crooks
Michał Juraś / fs wallride

9 Nasz spot znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ul. Nowogrodzkie z Marszałkowską w Warszawie. Jeśli masz ochotę pojeździć zapraszamy. Enjoy!

Na koniec możemy dodać, że spot pomimo iż jest dobrze zrobiony, to po jakimś czasie, będzie wymagał poprawek, wszystko zależy oczywiście od intensywności korzystania.

Podziękowania dla ekipy CONVERSE CONS za pomoc w realizacji projektu.
Skaterzy: Michał Juraś, Tomek Kotrych.
Zdjęcia: Kuba Bączkowski

 

 

 

Leave a Reply