Emil Wolan – Welcome To Converse Cons

0

PORTRAIT

Cześć Emil.
Cześć! Witam Ciebie Kuba oraz wszystkich czytelników 🙂

Mamy grudzień więc w zasadzie idealny moment, żeby zapytać jak minął Ci rok. Chyba sporo się u Ciebie działo?
No zdecydowanie było dość intensywnie. Nagrywałem jako „skejt” do kilku projektów streetowych. Na początku roku działałem mocno z Marcinem Śliwką, nagrywaliśmy part do filmu Raw Hide. Później projekt z Kubą, Grey Area Culture of Grey. No i później resztę roku dogrywaliśmy do kolejnego video GA, który jeszcze się nie ukazał. Jak w sumie większość streetowych rzeczy, które nagrywałem w tym roku. Poza tym sporo spraw związanych z NBHD, ciągle rozkminy, zabawa w team managera, kamerzystę, finansistę, sprzedawcę, no dużo by tutaj wymieniać. Oprócz tego reprezentowałem nas a mistrzostwach świata w Rzymie z PSF! Też bardzo ciekawe doświadczenie, na pewno będę wspominał to bardzo, bardzo długo. Dużo wyjazdów, dużo nowo poznanych ludzi, Nie mogłem narzekać na nudę.

Z udziału, w którym projekcie jesteś najbardziej zadowolony?
Szczerze, to wszystkich. Zawsze podejmuje się rzeczy, które mi się podobają, także jestem zadowolony zdecydowanie ze wszystkich. Na pewno takim spełnieniem wewnętrznym jako skejt, były nagrywki z Kubą Kaczmarczykiem. Także mam nadzieje, że niedługo coś zobaczycie. 

No tak, nowe video Grey Area zobaczymy prawdopodobnie w styczniu. Jak Ci się pracuje Kubą Kaczmarczykiem?
W zasadzie jako dziesięcio – jedenastoletni chłopak oglądałem produkujcie Kuby, także już w tamtym czasie było to dla mnie coś specjalnego. A teraz sam w nich występuje, także mówiąc zupełnie w prost, jest to takie spełnienie marzeń.

Czy poza deskorolką i rzeczami z nią związanymi masz inne zainteresowania, pasje?
Od dziecka byłem typem osoby, która cały czas czegoś szukała, próbowała. Pamiętam nawet młodzieńczy okres gdzie byłem lekko przytłoczony tym, że tyle czas oddaje deskorolce, a dookoła jest tyle ciekawych i interesujących rzeczy. Trochę mnie to dziwi z perspektywy czasu. W każdym razie poza deskorolką interesuje się ostatnio dużo finansami, inwestowaniem. Dużo czytam o rozwoju osobistym, też jest jedna z rzeczy, która gdzieś tam mi towarzyszy od bardzo dawna. Poza tym mocno siedzę w tematyce NBA, dużo gram w kosza, to taka moja druga ulubiona aktywność fizyczna. No i myślę, że mogę wspomnieć tutaj jeszcze o tworzenia video. Nie stricte skate content, ogólnie filmowanie, montaż.

O widzisz NBA i koszykówka to też jedna z moich kolejnych pasji. Będziemy musieli kiedyś pograć;) Prowadzisz też internetowy skateshop NBHD, masz swój team składający się głównie z młodych gości i wypuściłeś całkiem ostatnio klip, który sam nagrałeś. Czy praca z kamerą to druga zajawka, czy zająłeś się tym bardziej z powodu braku kamerzysty u siebie w mieście?
Tak jak wspominałem wyżej, robienie video zawsze gdzieś mi się podobało i miałem w tym trochę doświadczenia. Kwestia była tylko ogarnięcia nagrywania deskorolki od strony technicznej, obsługi samego sprzętu etc. Robię to już myśle około dwóch lat, wiec jeśli by mi się to nie podobało to już dawno bym odpuścił. Zajebista zajawa. Jakby nawet samo proszenie się kamerzystów, dogadywanie terminów czy mijanie się z wizją, było mi nie na rękę, wiec podjąłem się tematu i gdzieś tam sobie to powoli ewoluuje.

OLLIE-OVER-TO-FIFTY
Ollie over to fifty
Kickflip over the gap
Kickflip over the gap

Widząc dobry spot, masz bardziej ochotę na nim jeździć czy np. myślisz sobie, że fajnie byłoby komuś nagrać coś fajnego.
Haha, dobre pytanie! Myślę, że już podświadomie dostosowuje się do sytuacji. Jak spot jest gdzieś blisko mojego miejsca zamieszkania, bardziej patrzę pod kątem wykorzystania go przez moich ludzi, czysto z powodów logistycznych. Gdzieś na tripie to już wiadomo, na odwrót. Ogólnie oddzielam te dwie role. Jak jestem z kamerą myślę o nagrywaniu, jak jestem z filmerem, myślę tylko o jeździe.

Jednym z powodów, dla których robimy ten wywiad jest Twoje przejście do Converse Cons. Powiesz nam coś więcej o tej decyzji.
Rozstaliśmy się z Vans po kilku dobrych latach, na rzecz właśnie Converse. Jakby patrząc czysto pod kątem mojego rozwoju, gdzieś bardziej mi to odpowiadało. Jaram się marką na maksa od dłuższego czasu, jakby samą estetyką, kozackim teamem, no i gdzieś wewnętrznie mnie ciągnęło do takiej decyzji. Tez pojawiała się taka zwykła chęć zmiany czegoś. No i sama osoba team managera Michała Jurasia.  Kurde no bez cukrzenia większego, ale no idola młodzieńczych lat zdecydowanie. Wiec zajebiście będzie działać razem z nim, Zuzą i może w przyszłości z kimś więcej.

Masz plany na przyszły rok? Co prawda mamy znowu jakieś lockdown’y, ale może są jakieś miejsca, które szczególnie chciałbyś odwiedzić?
No w planach mamy mini urlop w Barcelonie na początku roku z moją bliską ekipą, już raczej poza NBHD. Gdzieś tam dalej planuje wyjazd do NYC. Szczerze mówiąc, to na razie odpoczywam, więc bez większych pomysłów na ten moment. Zobaczymy co czas przyniesie.

Miejmy nadzięję, żę uda się zrealizować te plany. Dzięki za rozmowę i nasze gratulacje!
Dzięki!

Fs fifty
Fs fifty

Zdjęcia i wywiad: Kuba Bączkowski

LOUIE_2

 

Leave a Reply