Michał Juraś – Converse Cons

0

JURAS_CONS_-PORTRAIT

Cześć Michał jak zdrowie?
Na szczęście wszystko w prządku! Mam nadzieje, że tak będzie cały czas. Nie chcę żadnych pobytów w szpitalu czy innych tego typu historii.

To prawda, tym bardziej się cieszę. Skoro wszystko ok to pewnie jesteś zapracowany, powiedz nam czy szykują się jakieś nowe projekty z Twoim udziałem? Nad czym teraz pracujesz?
Aktualnie pracuje nad materiałem do nowego video Grey Area ( wow niespodzianka haha), oraz zbieram materiał do filmu SH. Ciekawy jestem jak finalnie to wyjdzie, za projektem stoi Krzysiek Godek. Jest jeszcze trzeci projekt „nie kończąca się opowieść”, legenda , czyli mój montaż R5 w którym zresztą też masz triki, z okresu  jak miałeś 20 lat (hahahaha). Mam nadzieje że zdążę go skończyć na moje urodziny w październiku.

Faktycznie pamiętam, mamy trochę nagrywek jeszcze z KORTÓW <3, w takim razie nie mogę się doczekać. Przejdźmy do meritum. Po 13 latach zmieniasz sponsora od butów. To  duża zmiana dla Ciebie i na pewno lekki szok dla wszystkich. Przeszedłeś do CONVERSE CONS, transfer niczym Messi z Barcelony do PSG. Możesz nam uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć skąd taka decyzja?
13 lat to kawał czasu jestem bardzo wdzięczny za tak długą współpracę z Nike Sb. Ludzie, którzy tam pracowali zrobili dla mnie wspaniałą robotę, jednak nasz czas dobiegł końca. Nic nie trwa wiecznie. Obecnie bardzo się cieszę, że mogę być teraz częścią Cons. Styl i jakość idą tu w parze, a ludzie, którzy tworzą tę markę i są w teamie, są moimi ulubionymi herosami deskorolki.

2
3

Poza tym, że jesteś team riderem, będziesz również odpowiedzialny za budowę i ogarnianie Teamu w Polsce?
Dokładnie, przejście do CONS to nie tylko sam transfer jako rider, ale też nowa dla mnie rola team managera. Będę miał możliwość stworzenia teamu i realizowania pomysłów. Szczerze mówiąc taka opcja zawsze była na liście moich „marzeń” deskorolkowych.

Faktycznie praca jako TM wydaje się ciekawym wyzwaniem. Masz już swoje typy, kogo byś widział w polskim składzie?
W tej kwestii nie będę jeszcze zdradzał co i jak, ale mogę powiedzieć, że na pewno w pierwszej kolejności dołączy dziewczyna. W każdym razie miejcie się na baczności, wielki brat na was patrzy hahahaha.

A może zorganizujemy konkurs na najlepszy „sponsor me tape? Napewno wiele osób wysłałoby swoje najlepsze materiały. Co myślisz o takiej formie?
Jestem jak najbardziej za, warunkiem będzie wysłanie dema na VHS.

To byłoby nie lada wyzwanie, tym bardziej że niektórzy pewnie nigdy nie mieli styczności z takim sprzętem jak kaseta VHS.
No jest duża szansa.

Michał, gratulujemy Ci nowego sponsora oraz funkcji TM . Życzymy samych udanych projektów, braku kontuzji i realizacji wszystkim planów. Dzięki za poświęcony czas.
Dzięki 5!

4

Zdjęcia i wywiad: 
Kuba Bączkowski

Leave a Reply