Podsumowanie 2016 / part 1

0

Za nami rok 2016. postanowiliśmy zapytać kilka osób, jakie ich zdaniem wydarzenia minionego roku były godne uwagi. Na pierwszy ogień Perez, Bartek Milczarek, Godek oraz Tomek Kotrych.

SZYMON SIPOWICZ.

s1

Elo mordy kochane, ot moje podsumowanie 2016 roku w deskorolce czyli “jestem w szoku na skejtfroncie 2016″.
Na wstępie przepraszam wszystkich i wszystko co pominąłem bo na pewno było tego trochę więcej niż tu napiszę.
Zacznę od końca czyli film, który najbardziej mnie zszokował rozbawił i mocno mną wstrząsnął to „Spirit Quest” i myślę, że po tym filmie już nic nie będzie takie same. To jest coś co zostanie w pamięci na zawsze jak niesamowita podróż w nieznane.
Kolejna produkcja to film Polara, który też jest bardzo mocno osadzony w mirażu sztuk wizualnych, niekonwencjonalnych montaży oraz deskorolki.
W tym miejscu wymienię oczywiście Michała Jurasia, który pomimo zmagania się przez kilka lat z różnmi kontuzjami nagrał bardzo dobry part udowadniając, że nawet nie w pełni formy może zaskakiwać bengierami.
Następna produkcja to film VANSA z którego najbardziej zapamiętałem przejazd Van der Lindena młodego holenderskiego szokera niszczącego wszystko na swojej drodze. Po takim przejeździe stajesz sięlegendą za młodu i wallride nad porką z kilkunastu schodów to jest coś czego się nie zapomni.
W tym miejscu muszę napisać, że w tym filmie narodził się kolejny mutant czyli KYLE WALKER i przeskakując do końca roku to właśnie on zgarnął sprzed nosa VAN DER LINDENOWI nagrodę SOTY za kolejny już indywidualny part w którym niszczy poręczę jakich świat nie widział.
Trochę już mi się miesza ale było jeszcze kilka dobrych produkcji od dużych korporacji jak też od małych undergroundowych firm więc wymienię tutaj
produkcje: NIKE SB, VOLCOM, BRONZE, WKND, MAGENTA, BLOBYS, DIME, SOUR i oczywiście coś o czym prawie zapomniałem a jednak to jest coś co powinno być na początku czyli wyznaczacz stylu GRUBY STROBECK i jego produkcje dla SUPREME.
Jeśli zaś chodzi o POLSKĘ to najlepszą produkcją był film od YOUTH SKATEBOARDS i tutaj do top 5 polskich skejterów wskakuję wszyscy ale wymienię KWIATKA i NARASA, którego part wylądował na bodajże stronie Transworlda. W tym miejscu musze napisać, że scena krakowska
ma jedną z najmocniejszych ekip w Polsce i jest tam wiele młodych talentów, które trzeba obserwować w 2017: BRNIAK, DIDA i FRANEK.
Kolejna produkcja to „Outside the Frame” od ekipy Frame Supply i tu też odkrywa się dla polskiej sceny młody talent Filipa Dziewięckiego, który pod koniec roku wypuścił też bardzo dobry part ugruntowując swoją pozycje wśród młodych wyjaśniaczy.
Teraz wrócę do moich najbliższych wariatów, którzy nadal wyznaczają styl w jakim ja się najlepiej czuję czyli ekipa FILHARMONIA i wszystkie produkcje
które wyszły z pod pióra DON KRISTOBALA VEL POSKROBKO, jego pomysłowość i chora wyobraźnia wraz ze skillem jego ekipy:
PRZYBYŁ, GÓRKA trzymają najwyższy poziom deskorolki i nadal zaskakują skillem i kreatywnością od której mogą się uczyć młodsi. W tym miejscu przeskoczę do moich młodszych ziomków, którzy już znaleźli się na mapie polskiej deskorolki ze swoim niebanalnym stylem i kreatywnością
czyli ekipa KAROLEK/ KACPER, którą można obejrzeć w super produkcji „BEAUTY”.
Jeśli chodzi o wydarzenie deskorolkowe to wszystkim polecam wybrać się do BERLINA na targi BRIGHT towarzyszącą imprezę BESA bo jak wiadomo w życiu skejta najważniejsze jest zwiedzanie świata i poznawanie nowych ludzi w nowych miejscach.
Jeśli chodzi o porażkę to wiele nieudanych i sztucznych tworów powstało ale dla mnie największą porażką w 2016 roku jest śmierć DYLANA RIEDERA, który przegrał walkę z rakiem. Był to dla mnie jeden z najbardziej stylowych skejterów wszechczasów i tak już zostanie. Na zawsze w moim sercu R.I.P.
Pozdrawiam wszystkich, których pominąłem. KOCHAM WAS.

BARTEK MILCZAREK.

b1

Top 5 filmow świat 2016

     – “I like it here inside my mind dont wake this time”

     – Emerica “MADE 2”

     – The National Skateboards

     – Vans “No other way”

     – Spirit Quest

Top 5 Editów

     – Barrier- Youth Kolabbo

     – Woda” – klip z Londynu by Lech Tadeusz

     – Isle/Carhartt kolaboracja z artystą Rafaelem Zarka

     – Filharmonia Skateboarding “Promo short”

     – In Frame – Filip Dziewięcki

Skater roku 2016 (świat)

     – Evan Smith

     – Elijah Berle

     – Remmy Taveira

     – Marek Zaprazny

     – Tom Knox

Skater roku 2016 (Polska)

     – Michał Juraś

     – Krzysiek Poskrobko

     – Mateusz Kowalski

     – Andrzej Kwiatek

     – Tomek Ziółkowski

Spot 2016

     – Place de la Republique

Scena (miasto) 2016

     – Paryż

Trend 2016

     – Spodnie z gumkami na dole – joggery

Porażka 2016

     – Smierć Dylana Riedera

Impreza 2016

     – Zawody Dime Glory Challenge

     -  50 lecie Vans

KRZYSIEK GODEK

god

Top 5 filmów – świat 2016

     – Tigerstaden

     – Vans “No other way”

     – Gx1000

     – Spirit quest

     – Jacky

Top 5 filmow/montaży Polska 2016

     – Youth “Yth”

     – Youth/Barrier

     – Fhtm Skt „Promo 2016”

     – InFrame – Filip Dziewięcki

     – Skate or Die „Promo”

Scena (miasto) 2016

     - Oslo

Trend 2016

     - Gumowe czubki w butach

Porażka 2016

     - Śmierć Dylana Riedera

Impreza 2016

    - CPH open

TOMEK KOTRYCH

tomek

Top 5 filmow świat 2016

     – Adidas skateboarding “Away Days”

     – Emerica “Made 2”

     – “GX 1000”

     – Vans “No other way”

     – Tiago Lemos “Press Play”

Przejazd I cała deskorolka Tiago którą prezentuje naprawdę robi na mnie olbrzymie wrażenie.

W czasach gdzie dookoła jest pełno skaterobotów z instagram’a w większości bezpłciowych, pozbawionych stylu osób które nie mają tego “czegoś” co sprawia że jarasz się ich jazdą.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem jego deskorolkę na żywo, łatwość z jaką jeździł, POP, wachlarz trików ,uśmiech na twarzy bez maniery zadufanego w sobie Pro… poczułem się dokładnie tak jak w momencie gdy zaczynałem moją historię z deską, może dlatego tak się jaram tym partem I jego jazdą. Tiago to styl, triki, osoba, nawet ubiór o którym wszyscy mówią że jest nie ważny, a u niego wszystko to się zgadza w 100%. To niesamowite że w tych czasach jest naprawdę tysiące BARDZO DOBRZE jeżdżących kolesi a jak masz zamiar odpalić czyjś przejazd przed deską to wybieram zazwyczaj stare filmy z lat 90tych…od jakiegoś czasu mogę sobie odpalić właśnie jego przejazd. TIAGO LEMOS ! 

Top 5 filmów/montaży Polska 2016

     – YOUTH “YTH”

     – “Ulice Warszawy”

     – InFrame Filip Dziewięcki

     – Filharmonia Skateboarding “Promo Short”

     – SOD promo “DIDA i FRANEK”

Spot 2016

     – Pulaski Park  (Hjalte / Bobby)

Scena (miasto) 2016

     – NYC

Trend 2016

     - Marynarz w Dickiesach na desce Polar I naklejką Supreme

Porażka 2016

     – Zniszczenie LOVE Park Philly

Impreza 2016

     – Zawody Dime

Leave a Reply